.

آیا قابلیت دانلود فایل راهنمای استفاده از "مرکز فروش" (Seller Center) وجود دارد؟

بله، با کلیلک روی لینک "فایل راهنما" از نوار قرار گرفته در پایین صفحه “مرکز فروش” (Seller Center) می توانید فایل راهنما را با پیسوند PDF و با حجم 4.5 مگابایت دانلود کنید.

 

رمز عبور را به درستی وارد می کنم اما باز هم با خطا مواجه می شوم، مشکل چیست؟

1. رمز عبور شما حداقل 8 کاراتر داشته است.

2. رمز عبور شما ترکیبی از اعداد و حداقل یک حرف کوچک انگلیسی و حداقل یک حرف بزرگ انگلیسی بوده است.

3. زبان سیستم عامل را بررسی کنید که روی انگلیسی باشد نه فارسی

4. از خاموش بودن کلید "Caps Lock" مطمئن شوید.

5. برای اطمینان از وارد کردن صحیح رمز عبور، ابتدا آن را در یک Notepad تایپ کنید و در ادامه آن را در پنل “مرکز فروش” (Seller Center) کپی کنید.

 

رمز عبورم را فراموش کردم، چگونه می توانم مجدداً به حساب کاربری خودم دسترسی داشته باشم؟

با ورود به آدرس  "Sellercenter.bamilo.com" و کلیک بر روی "Forget Password" به صفحه ای ارجاع داده می شوید که در آن باید همان ایمیل مورد استفاده برای ورود به "مرکز فروش" (Seller Center) دسترسی داشتید را تایپ نمایید و سپس روی دکمه "Send new password" کلیک کنید. با این کار از طرف سیستم ایمیلی برای شما ارسال خواهد داشت. ایمیل ارسال شده را باز کنید. اگر بر روی لینک موجود در ایمیل کلیک کنید، به صفحه ای ارجاع داده می شوید که در آن باید رمز عبور جدید را تعریف کنید. به خاطر داشته باشید که رمز عبور باید حداقل دارای 8 کاراکتر باشد و در آن باید حداقل از یک حرف بزرگ انگلیسی ( با استفاده از دکمه‌  Caps Lock) و یک حرف کوچک انگلیسی و نیز یک عدد استفاده شده باشد.

 

 آیا می توانم چند حساب کاربری برای پنل مدیریتی "مرکز فروش" (Seller Center) ایجاد کنم؟

بله. با مراجعه به منوی" تنظیمات" (Setting) و انتخاب گزینه "مدیریت کاربران" (Manage Users) به صفحه ای وارد می شوید که در آن لیست کاربران تعریف شده برای فروشگاه شما قابل مشاهده است. برای ایجاد کابر جدید بر روی گزینه "اضافه کردن کاربر" (Add User) کلیک کنید. در صفحه باز شده اطلاعات کاربر را وارد کنید:

Role: سطح دسترسی (به کدام یک از منوها دسترسی داشته باشد)

Email Address: آدرس ایمیل

Name: نام

Default Language: زبان پیش فرض

Active: به خاطر داشته باشید که "فعال" باید تیک خورده باشد

 

سطح دسترسی های دسترسی تعریف شده به چه معنی هستند؟

Seller Full Access: دسترسی کامل

Seller Catalog Access: دسترسی به همه گزینه‌های منوی "محصولات" و منوی "فروش ویژه"

Seller Order Access: دسترسی کامل به گزینه‌های منوی "سفارش‌ها" و دسترسی به گزینه های "مدیریت محصولات" (بدون امکان تغییر اطلاعات) و "مدیریت عکس‌ها" از منوی "محصولات"

Seller Stock Update: دسترسی به گزینه‌های "مدیریت محصولات" (تنها امکان تغییر موجودی فعال است) ، "وارد کردن کردن داده" (تنها امکان آپلود موجودی با استفاده از فایل CSV فعال است) و "مدیریت عکس‌ها" از منوی "محصولات"

 

وضعیت محصول در پنل به صورت X (ضربدر قرمز) نمایش داده می شود، علت چیست؟

یکی از دلایل زیر علت نمایش علامت X (ضربدر قرمز) برای وضعیت محصول شما می باشد:

1. محصول به تازگی در پنل ایجاد شده و هنوز از طرف بامیلو "کنترل کیفیت" (QC – Quality Control) نشده است.

2. محصول شما ایجاد شده است اما هنوز عکسی برای آن آپلود نشده است که به لیست "کنترل کیفیت" (QC – Quality Control)  اضافه شود.

3. محصول شما "کنترل کیفیت" (QC – Quality Control) شده است اما موجودی آن صفر است.

4. محصول "کنترل کیفیت" (QC – Quality Control) شده است، موجودی هم دارد اما قیمتی برای آن تعریف نشده است.

 

وضعیت محصول به صورت یک علامت تیک به همراه یک علامت اخطار (علامت تعجب) نشان داده می شود، علت چیست؟

یکی از دلایل زیر علت نمایش علامت تیک به همراه یک علامت اخطار (علامت تعجب) برای وضعیت محصول شما می باشد:

1. محصول تغییری در محتوی داشته است و نیاز به تاییدیه محتوی محصول از طرف تیم "کنترل کیفیت" (Quality Control) دارد. برای مثال نام، توضیحات و یا عکس محصول توسط شما (تنها اگر آموزش دیده باشید) یا تیم تولید محتوی بامیلو (Bamilo Content Team) تغییر کرده است (حتی اگر تیم بامیلو هم تغییری در محتوی اعمال کنند، آن تغییر باید توسط تیم "کنترل کیفیت" بررسی، تایید یا رد شود.)

2. محصول تغییری زیاد در قیمت داشته است. سیستم اگر طبق الگوریتم تعریف شده تشخیص دهد که تغییر قیمت نسبت به قیمت قبلی خیلی بیشتر یا کمتر بوده است، آن را به لیست "کنترل کیفیت" اضافه می کند (در واقع این نیازِ به "کنترل کیفیت" برای قیمت، تنها از این جهت اتفاق می افتد که قیمتی به اشتباه بر روی سایت نرود).

 

زمانی که در “مرکز فروش "(Seller Center)" اقدام به گرفتن فایل خروجی دارم، هیچ اتفاقی نمی افتد و فایلی برای دانلود دریافت نمی کنم، مشکل چیست؟

در این مواقع فایل شما در پایین همان صفحه در لیست آماده شدن برای دانلود قرار می گیرد که با کلیک روی دکمه "Refresh" می توانید از آماده شدن فایل مطلع شوید. زمانی که فایل آماده شد روی دکمه "download" کلیک کنید تا فایل دانلود شود.

 

آیا برای تغییر قیمت باید بامیلو را مطلع سازم؟

خیر. تعیین و کنترل قیمت ها توسط فروشندگان انجام می شود. تمامی فروشندگان می توانند به صورت لحظه ای اقدام به تغییر قیمت ها کنند.

 

آیا پس از اتمام فروش ویژه، قیمت ها را باید به روزرسانی کنم؟

خیر. سیستم به صورت خودکار پس از اتمام فروش ویژه قیمت ها را از "قیمت فروش ویژه" (Sale Price) به "قیمتِ اصلی"  (Price) تغییر می دهد.

 

آیا به روز رسانی موجودی باید به شکل روزانه انجام شود؟

هر چه شما کنترل بیشتری بر روی موجودی سیستم داشته باشید، این امر قطعاً به فروش و سود بیشتر شما کمک خواهد کرد. در غیر این صورت آمار لغو سفارش های شما به دلیل ناموجودی کالا و به روز نبودن موجودی های سیستم بیشتر و بیشتر می شود (در واقع مشتری و سود از دست رفته).

 

آیا برای فعال یا غیرفعال کردن محصولات باید بامیلو را مطلع سازم؟

خیر. به هر دلیلی که تصمیم به جلوگیری از نمایش محصول روی سایت بامیلو داشتید، می توانید آن محصول را "غیر فعال" (OFF) کنید.

به خاطر داشته باشید که تنها در موارد زیر حتماً بامیلو را از طریق ایمیل sellerissues@bamilo.com در جریان بگذارید:

1. زمانی که محصولِ مورد نظر در لیست اعلام شده توسط شما برای فروش ویژه قرار داشته است.

2. زمانی که محصولِ مورد نظر در لیست اعلام شده برای تبلیغات از طریق خبرنامه و یا سایت های دیگر قرار داشته است.

 

نرم افزار Open Office را بر روی سیستم شرکت نصب نکرده ام، آیا امکان دانلود آن وجود دارد؟

از آنجایی که نرم افزار OpenOffice یک برنامه رایگان است می توانید آن را از سایت اصلی با کلیک روی لینک زیر دانلود کنید  (نیازی به کرک یا وارد کردن شماره سریال نیست). پس از انتخاب سیستم عامل و کلیک روی دکمه "Download Full Installation" فایل نصب برنامه با حجم 124 مگابایت برای دانلود آماده می شود.

دانلود نرم افزار OpenOffice

 

فایل های CSV روی سیستم رایانه شرکت با نرم افزار اکسل باز می شوند و اطلاعات را به درستی نمایش نمی دهد، علت چیست؟

پس از نصب برنامه  " OpenOffice" (دانلود نرم افزار "OpenOffice") فایل های دارای پسوند CSV را با این برنامه باز کنید. برای این منظور روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه "Properties" را انتخاب کنید. در پنجره باز شده بر روی دکمه "Change" کلیک کنید و از لیست باز شده برنامه "OpenOffice Calc" را انتخاب کنید. با این کار از این پس فایل ها با نرم افزار "OpenOffice" باز می شوند.

 

هنگام باز کردن فایل های CSV، اطلاعات به درستی نمایش داده نمی شود، آیا تنظیمات خاصی نیاز است؟

زمانی که بر روی هر یک از فایل های CSV دو بار کلیلک می کنید، قبل از باز شدن فایل از شما در رابطه با تنظیمات فایل سوال می شود. تنظیمات فایل های CSV باید دقیقاً مطابق با تصویر زیر باشد.

 

مدت زمان تعیین شده برای پردازش سفارش ها در پنل از "رسیدگی نشده" (Pending) به "آماده ارسال" (Ready to Ship) چقدر است؟

از زمانی که سفارش در "مرکز فروش" (Seller Center) برای شما در حالت "رسیدگی نشده" (Pending) به نمایش در می‌آید، باید تا حداکثر سه ساعت سفارش را آماده و وضعیت آن را به "آماده ارسال" (Ready to Ship) تغییر دهید.

 

مشتری در چه شرایطی می تواند کالا را برگشت دهد؟

شرایط بازگشت کالا در سایت بامیلو به شکل زیر به اطلاع مشتریان رسیده است:

شرایط بازگشت کالای دیجیتال و الکترونیک

لطفا جهت جلوگیری از بروز هرگونه سوء تفاهم احتمالی، هنگام تحویل کالا، حتما موارد ذیل را رعایت فرمایید: هنگام تحویل گرفتن، قبل از بازکردن کالا، اطلاعات درج شده روی بسته را با دقت مطالعه فرمایید تا با مدلی که شما در سفارش خود انتخاب کرده اید مطابقت داشته باشد. درصورت وجود مغایرت در مواردی از قبیل: مدل، رنگ، ظرفیت و گارانتی درج شده در سفارش، باید از باز کردن بسته بندی خودداری نموده و مغایرت را حداکثر تا 24 ساعت به تیم خدمات مشتریان اطلاع داده تا مشکل شما در سیستم ثبت و هماهنگی های لازم جهت فرستادن کالا به بامیلو صورت گیرد. چنانچه بعد از باز کردن بسته بندی، مشخص گردید کالا دارای معایبی از جمله: شکستگی، خراشیدگی، روشن نشدن (و هر مشکلی که بدون روشن کردن دستگاه قابل تشخیص بوده) باشد، خریدار موظف است ظرف کمتر از 24 ساعت از زمان تحویل، با تیم خدمات مشتریان تماس گرفته و مشکل خود را اطلاع دهد و درصورتی که کالای خریداری شده دارای ایراد فنی، مشکل نرم افزاری باشد، می بایست ظرف مدت 7 روز از تاریخ تحویل کالا به خدمات مشتریان بامیلو اطلاع داده شود. پس از اطلاع مشتری و پیگیری تیم خدمات مشتریان و درصورت تایید کارشناس فنی مبنی بر بازگرداندن کالا، شما می توانید کالای خود را طبق شرایط ذکر شده در فرآیند بازگشت کالا، بازگردانید. هنگامی که کالای شما به تیم کارشناسی فنی تحویل داده شود، بررسی صورت گرفته و نتیجه از طرف تیم خدمات مشتریان به شما اعلام می گردد. در این حالت، با توجه به نوع مشکل کالا، به یکی از سه حالت ذیل به شما پاسخ داده خواهد شد:

1. درصورتی که خرابی ذاتی باشد، کالای معیوب با کالای سالم جایگزین و برای مشتری ارسال می شود یا درصورت ناموجود بودن، مبلغ کالا به مشتری عودت داده خواهد شد.

2. درصورتی که خرابی ناشی از استفاده نادرست مشتری باشد، مورد تایید بامیلو نبوده و همان کالا مجددا برای مشتری ارسال می گردد در این صورت کلیه هزینه های جابجایی به عهده مشتری می باشد.

3. درصورتی که اختلال، ناشی از ایرادهای جزئی و نرم افزاری (قابل رفع با Update و Reset) باشد، کالای شما توسط بامیلو به گارانتی تحویل داده شده و پس از اطمینان از اصلاح و سلامت دستگاه، به شما عودت داده می شود. خواهشمند است توجه فرمایید که پس از زمان 7 روز، بامیلو هیچ گونه مسولیتی در قبال کالای خریداری شده ندارد و شما می توانید شخصا درخواست خود را از شرکت گارانتی کننده پیگیری نمایید. در مورد کالای دیجیتال و الکترونیک، اگر کالا سالم و دقیقا مطابق سفارش باشد، به هیچ عنوان پس گرفته نمی شود.

شرایط بازگشت کالای مدو لباس،کتاب،آرایشی و بهداشتی،لباس زیر و عطر

درمورد پوشاک بانوان، آقایان و کودکان، در صورت مطابقت نداشتن کالا با سفارش، زدگی یا پارگی، مناسب نبودن سایز ، راضی نبودن از کیفیت ، بدون اینکه برچسب کالا جداشده باشد،بدون بوی عطر،بدن و کاملا مطابق بسته ارسالی تا قبل 7 روز می توانید کالای خود را با هماهنگی تیم خدمات مشتریان برگشت دهید. لوازم آرایشی و بهداشتی،کتاب،لباس زیر و عطر به هیچ عنوان به دلیل موارد بهداشتی قابل برگشت نمی باشد. همچنین در مورد زیور آلات، امکان برگشت گوشواره وجود ندارد.خمیر بازی و لوازم التحریرغیرقابل برگشت می باشد.

 

اگر زمانی به هر دلیلی توانایی رسیدگی به پنل مدیریتی "مرکز فروش" (Seller Center) را نداشتم، چه کاری باید انجام دهم؟ (برای مثال به مدت یک هفته مسافرت هستم و یا در حال انبار گردانی هستیم)

در این صورت حتماً باید با تماس تلفنی، مدیرِ حسابِ خود را مطلع سازید و یا با ارسال یک ایمیل به آدرس sellerissues@bamilo.com ، تیم مدیریت حساب مجموعه بامیلو را در جریان قرار دهید.

لطفاً نام فروشگاه خود را حتماً در ایمیل ارسال ذکر کنید.

 

تعداد ایمیل هایی که از "مرکز فروش" برایم ارسال می شود بسیار زیاد است، آیا می توان از ارسال این ایمیل ها جلوگیری کرد؟

شما می توانید پس از ورود به "مرکز فروش"  در زیر قسمتی که نام فروشگاه شما مشخص است با کلیک روی علامت آدَمَک از منوی باز شده گزینه "اعلانات" (Notifications) را انتخاب کنید. با این کار به صفحه دیگری وارد می شوید که در آن می توانید تعریف کنید که تمایل به دریافت کدام یک از ایمیل ها از طرف "مرکز فروش" (Seller Center) را دارید.

 

مدتی است که دیگر ایمیل های ارسالی از طرف "مرکز فروش" (Seller Center) را دریافت نمی کنم، مشکل چیست؟

این مشکل تنها زمانی پیش می آید که شما یکی از ایمیل های ارسال شده از طرف وب سایت بامیلو و یا سیستم “مرکز فروش” (Seller Center) را در "صندوق ورودی" (Inbox) ایمیل خود "اسپم" (Spam) کرده باشید. در واقع در این حالت سیستم بنا به درخواست خود شما ایمیلی ارسال نمی کند.

برای اینکه مجدداً ایمیل شما به لیست ارسال اضافه شود، شما باید با همان ایمیل مورد نظر یک نامه به آدرس sc.support@bamilo.com بفرستید و در آن درخواست خود را مبنی بر دریافت مجدد ایمیل از طرف بامیلو و "مرکز فروش" (Seller Center) را اعلام کنید. توجه داشته باشید که این ایمیل باید به زبان انگلیسی ارسال شود.

البته شما می توانید از غالب زیر استفاده کنید و با جایگزینی نام و نام خانوادگی، نام فروشگاه و آدرس ایمیلِ خود در متن زیر، آن را به آدرس sellerissues@bamilo.com ارسال کنید.

To whom it may concern,

Please activate the option of receiving emails from Bamilo.com and Seller Center for me with the following Info:

SC Name: Arya Novin Bartar

Name: Ahmad Khani

Email: Ahmad.Khanirostamibarayemesal@gmail.com

 

Best Regards,

Ahmad Khani